Yeni evim kampanyasından kimler yararlanacak?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikiliği Bakanı Murat Kurum’un birlikte açıkladığı kampanadan yararlanacakların koşulları şöyle sıralandı:

Yararlanacakların halihazırda bir konutunun olmaması ve son bir yıl içinde konut alacağı ilde konut satışı yapmamış olması gerekiyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Mersin, Muğlada konut almak isteyenlerin, son bir yıl buralarda ikamet etmiş olması şartı aranacak.

Kampanyadan yararlanmak için ailede herhangi bir konut olmaması gerekiyor. Eşlerden birin, birlikte yaşayan ebeveynlerden herhangi birisinin de ev sahibi olmaması gerekiyor.

Alınan konutlar 5 yıl boyunca satılamayacak.

Kırsalda arazisi, tarlası, evi olan ya da devremülk sahibi olanlar da kampanyaya başvurabilecek.

Birinci bölgede azami geliri 80 bin lira olan, ikinci bölgede azami geliri 65 bin lira olan ve üçüncü bölgede 45 bin lira olanlar başvurabilecek.

Aile içindeki bireyin gelirinin olması, sistem içinde olması kaydıyla, son iki ayında sgk primi ödemiş olmak şartı aranıyor. Ev kadınları eşinin kefaleti ile konut sahibi olabilir. Eşlerden birinin çalışması şartı aranacak.

kampanyadan yararlanmak için yaş sınırı aranmayacak ancak ekonomik hayata girmiş olması ve bankadan kredi alabilecek durumda olması gerekiyor.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir