Twitter’da İşten Çıkarmalar Başlıyor: Ofisler Kapatıldı!

28 Ekim 2022 itibarıyla Twitter’ın yeni sahibi olan Elon Musk, şirket içinde pek çok değişimi de beraberinde getirdi. Şirket çalışanları, Musk’ın gelişiyle artan mesai tempolarından şikâyetçi olurken, Elon Musk’ın Twitter çalışanlarının büyük bir bölümünü de işten çıkarması bekleniyordu.

Bugün, Twitter çalışanları için son derece kritik olacak o konuda bilgi geldi. Twitter tarafından çalışanların tamamına bir e-posta gönderildi ve “küresel çapta iş gücünün azaltılacağı” açıklandı. Elon Musk ya da başka bir yöneticinin imzasını taşımayan e-posta, işten çıkarmalar için tarih de verdi.

Çalışanlar, kaderini bir e-postayla öğrenecek:

Söz konusu e-postada Twitter çalışanlarına 4 Kasım saat 09.00’da (TSİ 19.00) bir e-posta daha gönderileceği paylaşıldı. Bu e-posta, çalışanların işten çıkarılıp çıkarılmadığını öğrenmelerini sağlayacak. Bunların yanı sıra bugünkü e-posta, Twitter ofislerinin de geçici bir süreyle kapalı olacağı bilgisine de yer verdi.

Twitter yönetimi, tam olarak kaç çalışanın işten çıkaracağını henüz paylaşmadı. Fakat geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bazı iddialar, çalışanların 7.500’ünün işten çıkarılabileceği yönündeydi. Bu sorunun cevabını, ancak saatler sonra alabileceğiz.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir