Migros’tan Ocak’ta fiyat sabitleme kampanyası

Ekonomi yönetiminin kısa süre önce, ulusal zincir marketlerin üst yöneticileri ile bir araya gelerek asgari ücret zammının ardından etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunması sonrası Migros da yeni bir kampanya duyurdu.

Migros’tan yapılan açıklamaya göre, şirket, enflasyonla mücadele kararlılığıyla yüzlerce temel üründe hem fiyatları sabitledi hem de çok güçlü indirim kampanyaları başlattı.

Ocak ayı boyunca un, yağ, çay, şeker, bakliyat, deterjan, çocuk bezi gibi en temel ihtiyaç ürünlerini içeren Migros markalı 419 üründe fiyat sabitlemesine giden şirket, aynı zamanda 3 binden fazla markalı üründe ise sürekli indirim yapıyor. Migros, ayrıca 23 farklı gruptaki tüm ürünleri kapsayacak şekilde 20 bine yakın üründe özel olarak yüzde 25’den yüzde 50’ye varan indirimler sunuyor.

Geçen yıl başlatılan “Birlikten Berekete Kazanan Türkiye” kampanyasının en büyük destekçilerinden olan Migros, 2023’te kampanya kapsamını çok daha genişletip iyisini ucuza sunarak enflasyonla mücadeleye kararlılıkla devam ediyor.

“Marketlere fiyatları sabitleme çağrısı”

Ekonomi yönetimi kısa bir süre önce perakende sektörüne fiyatların sabit kalması yönünde açıklamaları olmuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomi gündemindeki gelişmeleri değerlendirmek için Bloomberg HT-Habertürk ortak yayınına katılmış ve marketlere çağrıda bulunarak, “Buradan bir çağrım var. Gelmeden birkaç patronla görüştüm. Bazı firmalar da başladılar. Fiyatların belli bir süre sabitleneceği noktasında bir çağrıda bulunuyorum. Her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Bu çağrıya karşılık verenler de oldu” ifadelerini kullanmıştı.

Şok da bin ürünün fiyatını sabitlemişti

ŞOK Marketler de kısa bir süre önce açıklama yaparak bin üründe fiyat sabitlemesine gittiğini duyurmuştu.

Şok’tan yapılan açıklamada göre, pirinçten makarnaya, bakliyattan una, çay-kahveden şekere, sıvı yağdan margarine, patatesten soğana bir evin temel ihtiyaçları arasından belirlenen 1.000 üründe fiyatlar, ŞOK Marketler’de Ocak ayı sonuna kadar sabit kalacağı belirtilmişti.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir