Mamut Art Project 10. yılında Ege Yapı ana sponsorluğunda gerçekleşiyor

Sanatı ve sanatçıları destekleyecek çalışmaların içerisinde yer almaya devam eden Ege Yapı, Mamut Art Project’in ana sponsorluğunu üstleniyor. Türkiye genelinde bağımsız yetenekleri 10 yıldır kesintisiz olarak sanat profesyonelleri ve sanatseverlerle buluşturan Mamut Art Project, 26 – 30 Ekim tarihleri arasında, Ege Yapı ana sponsorluğunda, Yapı Kredi bomontiada’nın farklı mekânlarında ve çevrimiçi platformunda gerçekleşiyor.

İnşaat sektörünün öncü firmalarından Ege Yapı, sanata katkı amacıyla bir adım daha attı ve Mamut Art Project’in 10. yılını kutlayacağı 2022 edisyonunun ana sponsor oldu.

Güncel sanatta yılın umut vadeden sanatçıları için benzersiz bir keşif alanı olmayı başaran Mamut Art Project, 10. yılında sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin çalışmalarını koleksiyonerler, küratörler, galeriler, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturuyor. Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, farklı alanlarda uzman isimlerden oluşan ve her yıl değişen jüri üyeleri tarafından başvurular arasından seçilen sanatçılara, kendi idareleri ile yürütebilecekleri, disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkanı sağlıyor.

Ege Yapı ana sponsorluğunda, 26 Ekim Çarşamba günü Yapı Kredi Bomontiada’da ve çevrimiçi platformunda eş zamanlı olarak başlayan Mamut’ta Türkiye’nin farklı yerlerinden katılan 49 sanatçının eserleri sergileniyor.  Mamut Art Project, mekânın üç farklı alanına yayılan sergi ve genişleyen içeriğiyle ziyaretçilerine keyifli bir deneyim sunuyor. Mamut Art, yenilikçi sergi tasarımları ile dikkat çeken fiziksel mekânın yanı sıra disiplinlerarası 49 sanatçının eserlerinden oluşan daha kapsamlı bir seçkiyi eş zamanlı olarak mamutartproject.com adresi üzerinden sanatseverlerle buluşturuyor.

Ege Yapı’nın sanata destek hedefinde yeni bir sayfa

Ege Yapı’nın kültür mirasa büyük bir katkı sağlayan Mamut Art Project’in sponsorluğunu üstlenmesi, şirketin sanata destek hedefinde yeni bir sayfa niteliği taşıyor. Gerçekleştirdiği projeler ve içerisinde yer aldığı işlerde sıradanlığın dışına çıkan Ege Yapı, iş birliği kapsamında sanatın yaratıcı çekim gücüyle daha fazla sanatsevere ulaşmayı amaçlıyor. Ege Yapı ve Mamut Art Project iş birliğinin, sergi sonrasında farklı projelerle devam etmesi planlanıyor.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir