Konut Fiyatlarındaki Artış Prefabrik Evleri Gündeme Getirdi

Yaşanan teknolojik gelişmeler neticesinde makineler tarafından çağımızın gereksinimlerine uygun olarak tasarlanan prefabrik evler, zamanın değerli olduğu bu günlerde kısa sürede inşa edilebilir olması sebebiyle çok talep görmektedir. Prefabrik evlerin son dönemlerde gündeme gelmesinin temelinde bir çok konu bulunuyor.

Uzmanlar sanılanın aksine prefabrik evlerin 50-60 yıla kadar dayanıklı olması sayesinde uzun ömrüyle dikkatleri üzerine çektiğini vurguluyor. Bu kadar dayanıklı bir yapı inşaa etmek için harcanacak giderler cep yoracakmış gibi görünse de prefabrik evler ekonomik çözümler sunuyor. Bununla birlikte istediğiniz gibi tasarlayabildiğiniz prefabrik evinizi değiştirebilir ve dilediğiniz bölgeye taşıyabilir olmakta sunduğu avantajlardan bir diğeri.

Son Zamanlarda Yaşanan Ekonomik Sorunlara Alternatif

Betonarme evlerde oturmaya alışmış bir çok insanın gelişen teknoloji ile birlikte farklı üretim teknolojileri kullanılan yapıları keşfetmeye başladığını dile getiren Trend Yapı Prefabrik Yetkilisi Hüseyin Karabulut, “İnsanların uzun yıllar boyunca bildiği ve gördüğü beton yapılar konusunda alışkanlıklarını kırmak kolay olmasa da değişen ekonomik şartlarla birlikte prefabrik evlerin tekrar gündeme gelmesi açıkçası bizi heyecanlandırıyor. Dayanıklı, sağlam ve uzun ömürlü yapılar olan prefabrik evlerin kısa sürede inşa edilebilirliği ve demonte oluşunun kullanıcısına avantaj sağladığını daima vurgulayacağız” diyor.

117.000 TL’ye Ev Sahibi Olmak Mümkün

Her sektörde olduğu gibi ekonomik şartlar sebebiyle artan malzeme fiyatları prefabrik sektörünü de derinden etkiledi. 2022 Prefabrik Ev Fiyatları, prefabrik evin metrekaresine, oda-bölme sayısına, tek katlı veya çift katlı olmasına ve nereye kurulacağına bağlı olarak değişmektedir.

Prefabrik yapılar sayesinde çok uygun fiyatlara ev sahibi olmanın mümkün olduğunu vurgulayan Karabulut, “2.50 metre duvar yüksekliğine ve düz dış cephe görünümüne sahip prefabrik evlerimizin Fiyatları ise 117.000 TL’den başlamaktadır. Standart olarak belirttiğimiz 2.80 metre duvar yüksekliğine ve ahşap dış cephe görünümüne sahip prefabrik evlerimizin fiyatları ise 135.000 TL’yi buluyor.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir