Abdülkadir Akkuş: “Zeytinburnu, nitelikli ve kaliteli projelerle kabuk değiştiriyor”

Son yıllarda markalı konut projelerine ev sahipliği yapan Zeytinburnu bölgesinin yatırımcıların ilgisini çektiğini belirten BOSS4 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, ilçenin geniş bir alıcı kitlesine hitap ettiğini kaydetti. Bölgeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Akkuş, “Zeytinburnu pek çok kaliteli ve nitelikli projeye ev sahipliği yapıyor. Bu sayede çok hızlı kabuk değiştiriyor” dedi.

BOSS4 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, son yıllarda markalı konut projelerine ev sahipliği yapan İstanbul Avrupa Yakası’nın gelişen ilçesi Zeytinburnu’na yatırımcıların da yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Nitelikli ve yatırım potansiyeli yüksek ilçenin müşteri potansiyeli bakımından ulusal ve uluslararası geniş bir alıcı kitlesine hitap ettiğini belirten Akkuş, sakinlerin barınma, okul, hastane, alışveriş, konaklama, eğlence ve marina gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri donatıların yer almasının bölgeye ayrıcalık kattığını ifade etti.

Gayrimenkul yatırımı açısından ciddi potansiyel barındıran Zeytinburnu ilçesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Abdülkadir Akkuş, bölgenin şehrin tüm ulaşım akslarının çakıştığı bir lokasyonda olmasının ilçenin değerini arttırdığına dikkat çekti. Akkuş “Zeytinburnu, İstanbul Avrupa Yakası’nın en hızlı gelişen ilçelerinin başında geliyor. Son yıllarda nitelikli ve genelde de deniz manzaralı yeni ve lüks projelerin adresi haline gelen ilçe, büyük bir dönüşüm geçiriyor, kabuk değiştiriyor. Tarihi ve kültürel dokusuyla şehrin merkezinde olma avantajı sunuyor. Sekiz şeritli sahil yolu, ana arterlere yakınlığı, Marmaray, Metrobüs ve Avrasya Tüneli avantajları da bölgenin değerine değer katıyor” dedi.

BOSS4 Gayrimenkul olarak potansiyel gördükleri Zeytinburnu’nda büyük bir kentsel dönüşüm projesine başladıklarını hatırlatan Akkuş, Alya Konakları Merkez Efendi Projesi’yle İETT Blokları’nın dönüşümünü sağladıklarını kaydetti. Alya Konakları Merkez Efendi Projesi’nde hafriyatın başladığını belirten Akkuş, bu projeyi Zeytinburnu Belediyesi ile birlikte yürüttüklerini söyledi.

Alya markasıyla projeler ürettiklerini dile getiren Abdülkadir Akkuş, Alya Konakları Merkez Efendi Projesi’yle ilgili bilgi verdi: Akkuş “Uzun zamandır çalışmalarını yürüttüğümüz projemizi hayata geçiriyoruz. ‘İETT Blokları’ndaki 252 bağımsız bölümün sahipleri ile anlaşma sağlandı, hafriyat başladı. Bittiğinde yaklaşık 467 konut ile 15 ticari gayrimenkullerden oluşacak olan Alya Konakları Merkez Efendi Projesi’nde geçici satış ofisi de hazır. Dairelerimizi dokuz blokta 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks olmak üzere planladık. Sosyal olanaklara geniş yer verdik. Projemiz konumu ve ulaşım olanaklarıyla da dikkat çekiyor. E-5 Karayolu’na 3 km, Cevizlibağ Metrobüs’e 650 metre, Kazlıçeşme Marmaray’a 3,1 km, Avrasya Tüneli’ne 1 km, Esenler Otogarı’na 5,3 km, Yenikapı’ya 5 km, Fişekhane’ye 4,9 km, Veliefendi Hipodromu’na 6,2 km ve Ataköy Marina’ya 11 km mesafede bulunan projemizin dört bir yanı özel eğitim kurumları, üniversiteler, hastaneler ve alışveriş merkezleri ile çevrili bulunuyor” diye konuştu.

 

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir