TK Elevator binalarda sürdürülebilirliğin geliştirilmesi adına EOX asansörünü kullanıma sunuyor

Yüzde 100 yeşil elektrikle üretilen ve yüzde 28’e kadar daha az enerjiye ihtiyaç duyan EOX asansörünün konut yapılarına büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Şehirleri ve binaları daha akıllı ve yaşanılası yerler haline getirirken yenilikçi mobilite çözümleriyle de sürdürülebilir bir geleceğe yatırım yapan TK Elevator, dijitalliği doğasında taşıyan ve enerji tasarrufu sağlayan yeni asansörü EOX’i Avrupa’da satışa çıkardı.  Yüzde 100 yeşil elektrikle üretilen EOX; rejeneratif sürücü teknolojisi, yeni ekolojik modu ve optimize edilmiş ağırlığı sayesinde yüzde 28’e kadar daha az enerjiye ihtiyaç duyuyor. Microsoft ve NVIDIA gibi ortaklarla geliştirilen EOX, her gün kullandığımız asansörleri bir akıllı telefon kadar kolay güncellenebilen dijital bir cihaza dönüştürüyor.

TK Elevator, iyileştirilmiş enerji verimliliği ve gelişmiş kullanıcı deneyimleri sunan dijital çekirdekli yeni asansörü EOX’in lansmanını gerçekleştiriyor. EOX, Orta-yüksek ve yüksek binalarda kullanılan sürdürülebilirlik ve son teknoloji dijital özellikleri standart olarak kullanma imkanını düşük katlı konut binaları için mimarlara, mülk sahiplerine ve yolcularına sunuyor.

Gücünü Microsoft bulut altyapısından ve yüksek performanslı hızlandırılmış NVIDIA donanımlarından alan EOX, müşteri ihtiyaçlarına göre evrilme yeteneğini bünyesinde barındırıyor. Dijital genişleme için gerekli olan tüm bileşenlerin daha ilk günden sisteme dahil edildiği asansör; gelecekteki güçlendirmeler için ihtiyaç duyulabilecek saha ziyaretlerini en düşük seviyeye indiriyor. Aynı zamanda yolcular, paylaşımlı bisikletlerde ve elektrikli scotterlarda olduğu gibi mobil cihazlarını kullanarak EOX’e bağlanıp bir sonraki boş kabini çağırabilecek, kabin içindeki yerleşik multimedya ekranındaki dinamik içerikleri izleyebilecek ve akıllı bakım özellikleri sayesinde iyileştirilmiş çalışma süresinden faydalanabilecekler.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan TK Elevator Avrupa ve Afrika CEO’su Inge Delobelle, “TK Elevator olarak hayata geçirdiğimiz EOX, müşterilerimize her geçen gün daha da artarak verdiğimiz değeri temsil ediyor. Bu sayede her gün kullandığımız asansörlere sürdürülebilirlik ve dijitalleşme gibi zenginlikler kazandırabiliyoruz. Kentleşmenin her alanında sürdürülebilir çözümlere yönelik artan ihtiyaçlar göz önüne alındığında, EOX’in kentsel yapıların büyük çoğunluğunu oluşturan konut yapılarına büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.” dedi.

Sürdürülebilir özellikleriyle ön plana çıkıyor

EOX; düşük tüketimli kayış teknolojisine, trafik yapılarını öğrenen ve bunlara göre ayarlanan ekoloji modu gibi optimize edilmiş enerji tasarrufu sağlayan özelliklere ve binalara enerjiyi geri veren rejenaratif sürücü sistemine sahip. Optimize edilmiş asansör ağırlığı sayesinde EOX daha düşük karbon ayak izine katkıda bulunuyor. Bu sayede müşteri sahalarına nakliye sırasında yakıta duyulan ihtiyacı azaltıyor ve CO2 emisyonlarında ortalama yüzde 10’un üzerinde bir düşüş sağlıyor. Ek olarak, asansörü kuyuda hareket ettirmek için yüzde 28’e kadar daha az enerjiye ihtiyaç duyuluyor.

TK Elevator’ın yüzde 100 yenilenebilir elektrikle çalışan Avrupa fabrikalarında üretilen EOX, A sınıfı enerji verimliliği derecesine sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Müşteri portalındaki bir gösterge panosu, müşterilere günlük, aylık ve yıllık olarak asansörün enerji tüketimi ve tasarrufları hakkında tamamen şeffaf bilgiler sağlıyor.

Dijitallik doğasında var

EOX ile dijitallik bir lüx değil, bir standart olma özelliği taşıyor. Her asansör, kapsamlı bir dizi dijital özellikle ve gelişmiş seçeneklere tek tıkla erişim imkânı sağlanan bir müşteri portalı ile birlikte sunuluyor.

Ürünün standart özellikleri arasında kablosuz yazılım güncellemeleri, bir akıllı telefondan asansör kabini çağırmak için kullanılacak olan AGILE, multimedya ekranı, video ve sohbet iletişimi için etkinleştirilen VoIP hücresel arayıcıya sahip dijital acil durum sistemi, kabin içi optik sensör ve arızaları önlemek için ivmeölçer bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra asansörün performansı gerçek zamanlı olarak izlenebiliyor ve abonelikler gelişmiş seçenekler için uzaktan etkinleştirilebiliyor. Bina yöneticileri de bildirim ve kritik uyarı ayarlarını kendileri yönetebiliyor.

EOX’te bulunan asansör izleme ve kontrol özelliği, inşaat veya yenileme çalışmaları gibi durumlarda belirli katlara erişimin kısıtlanabilmesini sağlıyor. Mevcut bina yönetimi uygulamalarına, Uygulama Programlama Arayüzü (API) bağlantısı ile bağlanılabiliyor. EOX ayrıca TK Elevator’ın geniş kapsamlı akıllı ve öngörücü bakım hizmetleri yelpazesi, uzaktan müdahale yetenekleri ve özelleştirilebilir multimedya ekranı ve içerikleri gibi gelişmiş pek çok özelliği bünyesinde barındırabiliyor.

Microsoft ve NVIDIA iş birliğiyle geliştirildi

TK Elevator, EOX’in dijital çekirdeğinin en yüksek standartlarda olmasını sağlamak amacıyla, bulut altyapısı ve işlemci çekirdeği için Microsoft ve NVIDIA ile iş birliği gerçekleştirdi.

Bu iş birliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft Üretim ve Tedarik Zinciri, Küresel Öncülük Başkan Yardımcısı Çağlayan Arkan, “Microsoft ve TK Elevator, yenilikçilik yolunda daha sürdürülebilir bir geleceği şekillendirmek için derin bir bağlılığı paylaşıyor. Azure bulut bilişim hizmetleri etrafında oluşturulan EOX; şehir planlamacılarına, mimarlara ve mülk sahiplerine enerji tasarrufu sağlamanın yanı sıra verimliliği ve yolcu güvenliğini artırma konusunda imkanlar sunuyor. İşletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerini ilerletirken aynı zamanda yeni değerlere kapı açmalarına yardımcı olan bu teknolojide uzun soluklu bir ortaklık kurmuş olduğumuzu ümit ediyorum.” şeklinde konuştu.

NVIDIA EMEA işletmesi Başkan Yardımcısı David Hogan ise “Güçlü bilgi işlem platformumuz NVIDIA Jetson Nano’yu, TK Elevator’ın yeni EOX’ine sunuyoruz. EOX’e entegre olan Jetson Nano, birden fazla sinirsel ağın paralel olarak çalıştırılmasını sağlıyor ve bu yetenek, gelişmiş yapay zekâ ve makine öğrenimini içeren gelecekteki tüm geliştirmelerin temelini oluşturuyor.” dedi.

EOX, Avrupa genelinde bugünden itibaren müşterilerin kullanımına sunuluyor.

*Enerji ve ağırlık azalmasıyla ilgili tüm karşılaştırmalar, TK Elevator’un aynı segmentte yer alan asansörlerinin önceki standart yapılandırmalarıyla yapılmıştır.

**Karbon ayak izi azaltma, gömülü karbonu ifade eder.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir