Süleyman Çetinsaya’dan İlk Evim, İlk Arsam kampanyasıyla ilgili değerlendirmesi

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini değerlendiren Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çetinsaya’nın açıklaması;

“Sayın Cumhurbaşkanımızın “İlk evim, ilk iş yerim” mottosuyla açıklamış olduğu Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi gerçekten çok önemli bir proje. Bu devasa projeyle ihtiyaç sahibi vatandaşların ilk kez konuta ulaşabiliyor olacak olması Sektör Temsilcisi olarak bizleri mutlu etti.

81 ili kapsayan bu projede toplamda 1 milyon vatandaşımızın konut sahibi olması hedefleniyor. Cumhurbaşkanımız; projenin ilk etabının 250 bin konut, altyapısı hazır 100 bin arsa ve 10 bin işyerini kapsadığını açıkladı.

Geçtiğimiz 20 yılda sosyal konut anlamında TOKİ aracılığı ile 1 milyon 170 bin konut üretildi. Türkiye olarak şuan dünyada Çin’den sonra ikinci müteahhitlik ülkesiyiz. Amerika, Almanya, İngiltere gibi ülkelerin çok önündeyiz. Bilgi ve tecrübe olarak da çok iyi bir durumdayız. Biz 250 bin değil, 500 bin konutu da yapabilecek alt yapıya, bilgi ve donanıma sahibiz.

Uzun yıllara yayılan vadelendirme, düşük taksit seçenekleriyle kira öder gibi cazip hale getirilen bu projenin vatandaşın alım gücü ile doğru orantılı bir şekilde planlanmış olması çok güzel.

Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan bu sosyal konut projesinin dar gelirli ailelere, emeklilere, gençlere, şehit yakınları, gazi ve engelli vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyor, bu sürece katkı veren herkese de teşekkür ediyorum.”

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir