Pasifik GYO, Next Level Göktürk projesinin arsası için peşinat ödemesini gerçekleştirdi

Şehrin mimari dokusunda fark yaratan projelere imza atan Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (PSGYO), Eyüpsultan Belediyesi’nin aralık ayında düzenlediği ihaleden aldığı arsa için 164 milyon 250 bin TL tutarındaki peşinat ödemesini gerçekleştirdi.

Pasifik GYO’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre, Pasifik GYO’nun yüzde 99 pay ile ortak olduğu  Adi Ortaklık ile Eyüpsultan Belediye Başkanlığı arasında 26 Ocak’ta taksitli satış sözleşmesi imzalanarak 35 bin 966 metrekare net alana sahip 244 Ada 1 parselde yer alan arsa için sözleşme kapsamında 164 milyon 250 bin TL’lik peşinat ödemesi gerçekleştirildi. Açıklamada, peşinat ödemesinin ardından tapu devri aşamasına geçildiği ifade edildi.

Pasifik GYO, Eyüpsultan Belediyesi’nin 15 Aralık 2021’de gerçekleştirdiği Kemerburgaz Mahallesi’ndeki (244 Ada 1 Parsel) 35 bin 966 metrekarelik arsa için 657 milyon TL, yine Kemerburgaz Mahallesi’ndeki (246 Ada 5 Parsel) 42 bin 597 metrekarelik arsa için de 1 milyar 117 milyon TL ile en yüksek teklifleri vererek, taksitli satış ihalelerini kazanmıştı. Pasifik GYO daha önce yaptığı açıklamada, söz konusu arsalarda Next Level Göktürk ve Next Level Country projelerini hayata geçireceğini açıklamıştı. Ankara’da gerçekleştirdiği sıra dışı projeler ve büyük yatırımlar ile tanınan Pasifik Grubunun amiral gemisi Pasifik GYO, Mart 2021’de de Levent’in Etiler girişindeki eski Jandarma Lojmanları arazisini Emlak Konut’tan hasılat paylaşımı modeliyle alarak İstanbul’a çok ses getiren bir giriş yapmıştı.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir