Nef Arsa Nedir, Nef Arsa Hakkında Merak Edilenler

Geçmişten bugüne kadar arsa, en cazip yatırım seçeneklerinden biri olarak kabul görür. Yüksek bir getiri sağlayan ve ciddi bir ekonomik potansiyel barındıran arsalara her dönemde ilgi büyüktür. Son dönemde hem dünyada hem de Türkiye’de arsalar, yatırım trendleri arasında yeniden yükselişe geçmiştir. Arsa, pek çok bakımdan yüksek kar elde edilmesine olanak tanıyan bir yatırım türüdür.

Hem güvenli bir yaşam alanı inşa etmek hem de gelecek odaklı sağlam bir ekonomik yatırım yapmak isteyen birçok kişi, tercihini günümüzde arsa yatırımlarından yana yapıyor. Oldukça ses getiren ve geniş kitlelerce karşılık bulmaya başlayan Nef arsa projesi tam olarak bu ihtiyaca ve potansiyele odaklanıyor. Nef ismini pek çoğumuz, Galatasaray takımı ile bu sezon özelinde gerçekleştirdiği büyük sponsorluk anlaşması ile duyduk.

Hem arsa projeleri hem de sponsorluk anlaşmalarından sonra “Nef nedir?” ya da “Nef ne demek?” gibi aramaların yaygınlaştığı biliniyor. Tüm bu sorulara sizler için yanıt aramaya çalışacağız.

Arsa Yatırımları Neden Popülerleşti?

Arsalara gösterilen bu yüksek ilginin en temel nedeni, kar dönüşümünün oldukça fazla olmasıdır. Üstelik çok spesifik bir uzmanlık gerektirmemesi ve sürecin son derece şeffaf bir şekilde takip edilebilmesi, yatırım seçenekleri arasında arsayı ön plana çıkarır. Modern zamanlar karşımıza yüzlerce yatırım aracı çıkarmış olsa da geleneksel bir yatırım opsiyonu olan arsanın modası hiçbir koşulda geçmemektedir. Özellikle de kısa zaman içinde büyük geri dönüşler elde etmek isteyen yatırımcılar için arsa yatırımları son derece caziptir.

İklimsel kriz ve tükenen kaynaklar nedeniyle toprağın kıymeti yakın gelecekte daha da anlaşılacaktır. Güvenli gıdaya ulaşmanın gün geçtikçe zorlaşması, toprağın önemini bir kez daha hatırlatmıştır. Önümüzdeki yıllarda ise toprağa atfedilen önem bugünden çok daha fazla olacaktır. Öte yandan artan nüfusa paralel bir şekilde öne çıkan konut ihtiyacı, arsaların varlığını daha da değerli hale getirecektir.

Nef Arsa Nedir?

Arsa yatırımları, son dönemde Nef’in ortaya koyduğu proje ile beraber yeniden gündeme geldi. Peki Nef’in öncü olduğu arsa projesi tam olarak ne anlama geliyor?

Bilindiği üzere Nef, Timur Holding kapsamında bulunan büyük bir gayrimenkul markasıdır. 2010 senesinden günümüze dek en ufak alanlara bile bir yaşam formu kazandırmak adına pek çok proje üreten Nef, konut sektörünün ihtiyaçlarına başarılı bir şekilde yanıt vermektedir. Kısa sürede önemli bir büyüme ivmesi gösteren firma, sektörel ihtiyaçlara odaklanarak yeni projeler üretmeye devam ediyor.

Nef, şu anda dünyanın en prestijli mimarlık firmaları ile iş birlikteliği yapıyor. İç ve dış mekânda tasarım odaklı çalışmalara gerçekleştiren Nef, kendini bir tür inovasyon ve tasarım markası olarak tanımlıyor. Nef inşaat firmasının başında başarılı bir iş insanı olan Erdem Timur yer alıyor. Kendisi aynı zamanda oldukça ses getiren bir girişim olan Foldhome konseptinin de yaratıcısı olarak biliniyor. Ülkemizin en hızlı satış yapan gayrimenkul geliştiricilerinden biri olarak öne çıkan firma, son günlerde arsa projesi ile ses getiriyor.

Nef Arsa projesi, yatırımcılara “topraktan gayrimenkul yatırım seçeneği” gibi bir olanak sunuyor. Arsa projelerinde özellikle ülkemizde yatırım değeri ve gelişme potansiyeli en fazla olan yerlere öncelik veriliyor. Bu potansiyelin içinde proje yol bağlantıları, turizm yatırımları ve altyapı çalışmaları birer kriter olarak ele alınıyor.

Nef Arsa Projesinin İçeriği

Nef geleneksel olarak sürdürülen “al ve unut” arsa yatırımcı yaklaşımlarını rafa kaldırıyor. Bunun yerine ham toprak biçiminde olan proje noktalarını; peyzaj çalışmasından sportif ve sosyal alanlara, ağaçlandırmadan şehir planlamalarına kadar her türlü detayla dönüştürüyor. Böylece yatırım değeri yüksek olan imarlı ve ifrazlı arsaları yatırımcılara cazip bir şekilde sunmayı başarıyor.

Nef arsa projeleri sayesinde yatırımcılar; yılın her mevsiminde farklı bölgelerde ve iklim koşullarında, tarihle, turizmle ve doğayla iç içe olma şansı yakalıyor. Bu arsalar üzerine arzu ettiğiniz ölçüde taşınabilir ya da sabit evlerle beraber özel mülk alanlarınızı başarılı bir şekilde inşa edebilirsiniz.

Pek çok kişinin hayali olan, şehirden izole bir atmosferde, doğayla bütün bir müstakil yaşam, Nef ile artık olanaksız değil! Nef arsa projesi kapsamında sunulan arsa seçenekleri, ulaşılabilir rakamları ve uygun aylık taksit seçenekleriyle cazibesini artırıyor. Güvenli markalı arsa yatırımına dahil olma noktasında kişiye özel ödeme planlarından da yararlanabilirsiniz.

Nef arsa projesine yatırım düzeyinde dahil olan kişiler, arsa yatırımlarının karşılığını yeni yaşam alanlarıyla bulma şansı bulabiliyor. Üstelik Nef ara yatırımları %0 risk ve %100 değer mottosuyla sunuluyor. Geleceğini güvence altına almak isteyen ya da işini şansa bırakmak istemeyen yatırımcılar, ekonomik dalgalardan minimum düzeyde etkilenen, zamansız yatırımlara yöneliyor. Nef’in herkese sunduğu arsa projeleri, bu beklentilere fazlasıyla yanıt veriyor. Nef City projesinde yer alan arsaların tümü tapulu haldedir. Toplamda ise 2.5 milyon metrekarelik bir alanı kapsar.

Nef Arsa Fiyatları Nedir?

Nef firması bilindiği üzere “hemen tapulu” arsalarını ifrazlı ve imarlı biçimde sunuyor. Dolayısıyla yatırımcı olan kişiler, anında parsel, hisse ya da doğrudan arsa alma şansı buluyor. Bu da oldukça hızlı ve pratik bir yatırım olanağının kapılarını açıyor.

Eğer arsayı imarlı bir şekilde alıyorsanız tapu teslimi hemen gerçekleşebiliyor. Örneğin Nef City 82 kapsamında şu an satışta bulunan en ideal hisse hacmi 131 metrekare civarında. 2022 eylül ayı itibarıyla bu hissenin aylık taksit ödemesi 652 TL olarak görünüyor. Nef satılık arsa fiyatları şeffaf bir şekilde görüntülenebiliyor. Nef arsa projesinde fiyatlar belli kriterlere göre şekilleniyor. Bu kriterleri şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Arsa alanının toplam büyüklüğü
  • Bölgesi
  • Mülkiyet yapısı
  • Çevrenin gelişimi ve potansiyeli
  • Yol bağlantıları
  • Manzarası ve zemin durumu
  • Ulaşım olanakları
  • Komşu profili
  • Mevcut imar hakları

Tüm bu temel kriterler Nef arsa projelerinde sunulan arsaların fiyatlarını temel olarak belirler. Satılık ev fiyatları ile karşılaştırıldığında çok daha düşük düzeyde olan arsa fiyatları, gelecekte yaratacağı fırsatlarla yatırımcıları kendine çekiyor.

Genellikle planlı kentleşmenin olduğu, teşviklerin fazla olduğu ya da ana caddelere yakın arsalar, fiyat açısından bir adım öne çıkar. Nef arsa projesi, Türkiye’nin birçok bölgesine yayılmıştır. Bu da yatırımcılara çok daha fazla fiyat seçeneği sunar. Örneğin Çekmeköy Ormantepe bölgesinde sunulan arsaların fiyatları ile Ortakaya bölgesindeki fiyatlar bu anlamda birbirinden farklıdır.

Nef Arsa Hangi Bölgelerde?

Nef firmasının sunduğu arsa projesine ilgi gösteren yatırımcılar, genellikle “Nef arsa nerede?” sorusuna yanıt arıyor. Nef söz konusu projeye önce Ilgaz, Eskişehir gibi bölgelerle başladı. Bu yerleri Nef City 82 adlı proje takip etti. Nef City 82 projesi Hirfanlı Barajı’na sadece 1 km uzaklıkta yer alıyor.

Firma burada deyim yerindeyse sıfırdan bir şehir kurmayı planlıyor. Öte yandan firma son dönemde Çanakkale, Sakarya ve İstanbul Sancaktepe gibi yerlere de yatırım yapmayı başardı. Bu yatırımların Anadolu’nun pek çok noktasına yavaş yavaş yayılması bekleniyor.

Nef Arsa Nasıl Satın Alınır?

Gayrimenkul piyasasına hızlı bir giriş yapan ve inovatif projelerle yatırımcıları kendine çekmeyi başaran Nef, ülkemizi “markalı arsa” modeli ile tanıştırmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere Nef firması, arsa projesine dair detayları 2021 yılı içinde açıklamaya başlamıştı. Risksiz ve son derece cazip bir yatırım fırsatı sunan Nef, bu alandaki sınırlarını gittikçe genişletiyor. Hedef kitle genişledikçe “Nef arsa nasıl satın alınır?” sorusu da daha fazla sorgulanmaya başlamış durumda. Ne arsa projelerine dahil olmak adına birkaç temel opsiyon söz konusu.

Dilerseniz firmanın resmi web sitesine girerek başvuru formunu doldurabilir ve bir ön başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz de doğrudan SMS ile pratik bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. SMS yolunu tercih edenler, “NEFARSA” boşluk “Ad ve Soyad” yazdıktan sonra bunu 3907’ye kısa mesaj olarak yollamalıdır. Her iki ön başvuru seçeneğinde de firma yetkilileri, tüm detayları görüşmek ve bir planlama oluşturmak adına yatırımcı adayları ile iletişime geçmektedir.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir