Kamu Müteahhitlerine Müjde!

Pandemi, döviz artışı, emtia krizi ve Rusya-Ukrayna savaşı gibi nedenlerle maliyetleri son 15 ayda yüzde 200 ile 500 arasında artan kamu müteahhitleri işlerini sürdüremez hale gelmişti. 2021 yılının haziran ve aralık ayını kapsayan fiyat farkı düzenlemesi de müteahhitlerin sorunlarına çözüm olamamış ve birçok kamu müteahhiti batma noktasına gelmişti.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen ve ‘kamu müteahhitleri platforumu’nu kurarak hükümet yetkililerine seslenen kamu müteahhitleri 3 maddede taleplerini sıraladı: Dinamik fiyat farkı, tasfiye hakkı ve süre uzatımı.

Kamu müteahhitlerinin beklediği müjdeli haber bakan Nebati’den geldi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Bursa İş Dünyası Buluşması toplantısına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati fiyat farkı kararnamesi ve tasfiye hakkı için çalışma başlattıklarını ifade etti.

TOBB Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Twitter hesabından “Kamuya iş yapan müteahhitler için yeni fiyat farkı düzenlemesi ve tasfiye hakkı tanınacağını açıklayan Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın @NureddinNebati ’ye teşekkür ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

 

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir