İhsan Çulhalık “Pendik-Sabiha Gökçen Metro Hattı 2,5 ayda konuta talebi yüzde 20 arttırdı”

 İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, Pendik’te inşa ettikleri ‘Ondörtüç Pendik’ projesine yürüme mesafesinde olan Pendik Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı’nın açılışı sonrasında konutta ciddi talep artışı gözlemlediklerini belirtti. Çulhalık “Açılışın yapıldığı 2,5 aylık dönemde konut kiralama ve satış oranlarında yüzde 20 artış gözlemledik. Metro, hem bölge sakinlere büyük ulaşım kolaylığı sağladı, hem de bölgenin ve projemizin değerini arttırdı” dedi.

İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, İstanbul’un en çok değerlenen bölgelerinden Pendik’te inşa ettikleri ‘Ondörtüç Pendik’ projesinin hemen yanı başında bulunan Pendik Tavşantepe-Sabiha Gökçen Hattı’nın, yolcu taşımaya başladığı 2,5 aylık sürede konut satış ve kiralamalarında yüzde 20’lik bir artış gözlemlediklerini söyledi.

Resmi açılışı 2 Ekim’de yapılan Pendik Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı arasındaki metro hattının Ondörtüç Pendik’e birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunduğunu hatırlatan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık “Metronun açılmasını bölge halkı dört gözle bekliyordu. Metronun işlemeye başlamasının üzerinden yaklaşık 2,5 ay geçti. Şimdiden bölgeye ilgi artmış durumda, insan sirkülasyonu arttı, caddeler hareketlendi. Bekleyen yatırımların gelmeye başladığını görüyoruz, bölgenin yakın dönemde daha da hareketleneceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Projeye 800 metre mesafede…

İnsay Yapı’nın inşa ettiği ‘Ondörtüç Pendik’ projesinin doğayla iç içe bir yaşam sunmanın yanı sıra sakinlerine hızlı ve güvenli ulaşım kolaylığı da sağladığını belirten İhsan Çulhalık, metro hattının şehrin her noktasına güvenli ve konforlu şekilde ulaşım sağladığını dile getirdi. Çulhalık “Pendik Tavşantepe Metro Durağı projemize yaklaşık 800 metre mesafede bulunuyor. Pendik-Tavşantepe Metro İstasyonu’ndan başlayıp Sabiha Gökçen Havalimanı’nda

sona eren 7,5 kilometrelik metro hattında dört tane istasyon bulunuyor. Hat ile beraber Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı arası seyahat süresi 10 dakikaya inmiş bulunuyor. Kadıköy-Kartal metro hattıyla birleştirilecek olan yeni metro hattının günlük 1 milyon 200 bin yolcu taşıma kapasitesinin bulunduğu belirtiliyor” dedi.

Öte yandan; Pendik’in merkezinde yer alan ‘Ondörtüç Pendik’ projesi, merkezi noktalara yakınlığıyla dikkat çekiyor. Proje, bölgenin en büyük alışveriş merkezi Viaport’a da çok kısa sürede ve kolay bir şekilde ulaşma imkânı sunuyor. Ödüllü mimar Turgut Toydemir imzasını taşıyan proje, dört bir yanı sağlık kuruluşlarıyla çevrili ve özel hastanelerin yanı sıra Marmara

Üniversitesi Hastanesi’ne 3 dakikalık mesafede yer alıyor. ‘Ondörtüç Pendik’, Sabiha Gökçen Havalimanı ile hızlı feribota ise 15 dakika ve eğitim kurumlarına da komşu olacak mesafede konumlanıyor.

 

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir