Güzelleşir Dünya Farkındalıklarımızla

Permolit Boya’nın sponsorluğunda Türkiye SMA Vakfı desteği ve Maltepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Run For SMA 6K” organizasyonunda yüzlerce kişi SMA’lı çocukların tedavisine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için koştu.

Yeni doğan her 6 bin ile 10 bin arasındaki bebekte görülme sıklığı 1 olan SMA hastalığına farkındalık oluşturmak üzere Permolit Boya, Türkiye SMA Vakfı ve Maltepe Belediyesi iş birliğiyle “Run For SMA 6K” organizasyonunu hayata geçirildi.

Yüzlerce kişinin katıldığı “Run For SMA 6K” koşu yarışı, Maltepe sahilinde yer alan Orhangazi Şehir Parkı’nda gerçekleştirildi.

Permolit Boya sponsorluğunda düzenlenen 6 kilometrelik koşuya her yaştan katılım sağlandı.

AKIN AKÇALI; “GÜZELLEŞİR DÜNYA FARKINDALIKLARIMIZLA”

Akçalı Boya CEO’su M. Akın Akçalı; “SMA hastalığına yönelik farkındalık oluşturmak ve tedavi sürecinde duyulan ihtiyaçlara dikkat çekmek üzere Türkiye SMA Vakfı’nın destekleri ve Maltepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde son derece etkili bir organizasyon gerçekleştirdik. SMA hastalığının tanı ve tedavi süreçlerinde bilinçli hareket edilmesini amaçlayarak, ailelerin tedavi noktasında yaşadıkları sorunları dile getirmek ve onların seslerini duyurabilmek üzere yüzlerce kişinin katıldığı koşu yarışında çocuklar ve yetişkinler bir aradaydı. İnsana, çevreye, doğaya değer katmak ve toplumdan aldığımızı topluma kazandırmak amacıyla yer aldığımız tüm sosyal sorumluluk projelerinde, Permolit Boya markamızın; ‘Güzelleşir Dünya Permolit’le mottosunu ‘Güzelleşir Dünya Farkındalıklarımızla’ söylemiyle değiştiriyoruz. Geçtiğimiz aylarda Tohum Otizm Vakfı ile hayata geçirdiğimiz projemizde olduğu gibi şimdi de Türkiye SMA Vakfı ve Maltepe Belediyesi ile SMA’lı çocuklarımızın seslerine dahil oluyoruz. Permolit Boya olarak, tüm renklerimizle ve farkındalıklarımızla dünyamızı güzelleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

FATİH AKDAN; “SMA’LILARIN SESİNİN DUYURULMASI BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

Türkiye SMA Vakfı Kaynak Geliştirme Direktörü Fatih Akdan; “SMA’lı hastaların seslerini duyurabilmeleri için bu gibi etkinlikler büyük önem arz ediyor. SMA’ya olan farkındalığın arttırılması ve ortak bir bilinç oluşturulması noktasında Maltepe Belediyesi ve Permolit Boya’ya hassasiyetleri ve destekleri nedeniyle çok teşekkür ederiz. Yüzlerce kişinin SMA’lı hastalar için Maltepe sahilinde toplanarak tek yürek şeklinde koşuya katılması bizler için çok kıymetliydi.” dedi.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir