Fi Side Bahçeşehir’de Sorunlar Yüzde 51 Çoğunlukla Aşılacak

Fi Side Bahçeşehir projesinde konut mağdurlarının 11 yıldır çektiği çile sona mı eriyor? Uzun yıllardır parasını ödeyip tapularını aldıkları evlerine kavuşma hayali ile bekleyen Fi Yapı mağdurları için umut ışığı yandı. Konut mağdurları ve TMSF arasında yapılan son görüşmeden olumlu sonuçlar çıktığı belirtildi. Buna göre süreç söyle işleyecek.

Projeden ev alan hak sahipleri kendi aralarında dilekçe toplayarak yüzde 51’lik çoğunluğu elde ederek TMSF’ye bu dilekçeleri teslim edecekler. TMSF toplanan dilekçelerle birlikte projeyi 3 büyük kamu kurumu olan  Emlak Konut GYO, TOKİ, Kiptaş gibi kurumlarla toplantı yaparak projenin tamamlanması konusunda anlaşma yapacak. Anlaşma bu 3 kurumdan biri ile yapıldıktan sonra çıkan maliyet konut mağdurlarına tebliğ edilecek. Mağdurlardan konutların tamamlanması için belirlenen oranda ek ücret talep edilecek. Bu oranların çok makul olacağı, anlaşmalı bankalardan da düşük faizle kredi kullandırılabileceği belirtildi. Daire başına çıkarılacak maliyetin astronomik rakamlar olmayacağının altı çizildi.

Konut mağdurlarının projelerinin tamamlanması için gerekli olduğu belirtilen sürecin, en kısa sürede çözülmesi için hak sahiplerinin dilekçelerini ilgili kişilere göndermeleri gerekiyor.

Fi Side Bahçeşehir projesi hakkında

3 bin 185 konutluk Fi-Side’da, 66 metrekare 1+1’den 190 metrekare 3+1’e kadar tüm dairelerde ‘akıllı yaşam konsepti’ ile, konforlu bir yaşam için gerekli olan herşey evlerin içine taşınacak. Bahçeşehir’de 54 bin metrakare (54 dönüm) arazi üzerine inşa edilen Fi-Side’da, 20 bin metrekare ticari alan, 100 bin metrekare otopark olacak”

Bölge analizine bakıldığında markalı projelerin yer aldığı lokasyonda fiyatlar ortalama 1 oda 1 salon dairelerde 650 bin TL’den başlayarak 900 bin TL ye kadar çıkıyor. 2 oda 1 salon daireler ise ortalama 750 bin TL ile 1 milyon 400 bin TL ye kadar çıkabiliyor.  Bölgede ev kiraları markalı projelerde ortalama 2 bin 900 TL ile 7 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Konu ile iletişim

fisidekonut@gmail.com

Reviews

100 %

User Score

1 rating
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir