Emlak Katılım’dan 4 yeni şube

2019 Mart ayında faaliyete başlayan ve yılı 11 şube ile tamamlayan Emlak Katılım, 2020’de şubeleşmeyi hızlandıran yılsonu şube sayısını 50’ye taşıdı. 2021’de de Türkiye’nin dört bir yanında şubeleşme çalışmalarına hız kesmeden devam eden banka, dört yeni şubesini daha hizmete sundu. İstanbul Sultançiftliği, Manisa, Denizli ve Konya Kobisan Şubelerini aynı anda açan Emlak Katılım, İstanbul’da 28, Türkiye genelinde ise toplam 62 hizmet noktasına ulaştı.

Emlak Katılım’ın istikrarlı bir şekilde büyüyor olmasından duydukları memnuniyeti paylaşan Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, “Müşterilerimize bulundukları lokasyonlarda ulaşmayı, yerel ekonomiye ve istihdama katkı sunmayı önemsiyoruz. Bu hedef doğrultusunda şube ağımızı genişletmeyi ve sektörde yeni ürün ve hizmetler geliştirmek suretiyle farklılaşmayı sürdüreceğiz. İnsanı odağına alan, sürdürülebilir bir hizmet modeli anlayışı ile yaptığımız tüm çalışmalarda katılım bankacılığı etik ilke ve uygulamaları doğrultusunda hizmet üretiyoruz. Dört şubemizin de ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Emlak Katılım sukuk ihracında ilklere imza atıyor

Tarihi geçmişiyle finans sektörünün en köklü ve bununla birlikte katılım finans sektörünün en genç üyesi olan Emlak Katılım, yurtiçi piyasalarında gerçekleştirdiği kira sertifikası (sukuk) ihraçlarıyla kaynak çeşitliliğini artırıp sukuk piyasasına hızlı giriş yaparak Nisan 2020’den bu yana 7.6 Milyar TL’lik sukuk ihracı hayata geçirdi. Emlak Katılım, 2020 Haziran’da 100 milyon Türk Lirası tutarlı, 369 gün vadeli ve 4 dönemsel getiri ödemeli “getirisi katılma havuzuna referanslı kira sertifikası ihracı” gerçekleştirdi. Emlak Katılım’ın diğer önemli ürünlerinden biri de 19 Mart 2021’de ihracını gerçekleştirdiği yaklaşık 47 milyon Türk Lirası tutarlı ve 455 gün vadeli Ortaklığa Dayalı Sukuk ihracı oldu. Katılım finans sisteminin özüne hitap eden risk paylaşımına ve ortaklığa dayalı sukuk ihracı ile Emlak Katılım, katılım bankalarının önemli bir fon toplama aracı olan Özel Fon Hesabı Havuzlarını yaklaşık 16 yıl sonra sektörde yeniden hareketlendirdi. Emlak Katılım, Şubat 2021’de Sermaye Piyasası Kurulundan almış olduğu 15 milyar TL tutarlı kira sertifikası ihraç tavanı onayı ile bankanın büyümesine ve artan şube ağına paralel, sukuk ihraçlarını da artıracak.

Kentsel dönüşümde güven verici finansman çözümleri sunuyor

Emlak Katılım, kentsel dönüşüm ile riskli yapılarda veya riskli alanlarda ikamet eden kat maliklerinin daha sağlam ve modern binalarda oturmalarını sağlamak amacıyla yeni finansman çözümleri hayata geçirdi. Güçlendirme, Yerinde Birebir Dönüşüm (Emsal Artışı Olmayan), Yerinde Dönüşüm (Emsal Artışı Olan) ve Alansal Dönüşüm olmak üzere dört adet iş modeli tasarlayan Emlak Katılım, her dört modelde de kat maliklerine 120 aya kadar finansman kullandırabiliyor. Aynı zamanda kat malikleri Emlak Katılım’dan kullanacağı kentsel dönüşüm finansmanlarında, konut için azami 200 bin TL ve güçlendirme için azami 80 bin TL olmak üzere 120 ay vadeye kadar ve yıllık kar payı oranı üzerinden 400 baz puan devlet desteğinden yararlanabilmektedir.

 

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir