Bu meslek iki yılda ev sahibi yapıyor!

MasterTürk Grubu Başkanı Gökhan Taş, oluşan yüksek enflasyon ortamında emlak piyasasındaki canlılığın kurumsal emlak danışmanlığını gözde meslek haline getirdiğini söyledi. Bulunduğu bölgede 25 satış yapan danışmanın ev alabildiğini belirten Taş, “2 yılda bir daire sahibi yapan ender meslek kurumsal emlak danışmanlığı.” dedi.

Coldwell Banker Türkiye & Kıbrıs, Century 21 Türkiye, Era Türkiye, Muzayede.com ve Premier Yapı gibi şirketlerin sahibi MasterTürk’ün Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Taş, Türkiye’deki enflasyonist ortamda yatırımcıların kendilerini ev satın alarak güvene aldığını, bu sayede ev satan kurumsal danışmanların da 2 yılda ev alabilecek birikim yapabildiğini söyledi. Bu gerçeklik sebebiyle sadece Coldwell Banker Türkiye’de Ekim 2021’de 121 olan ofis sayısının an itibariyle 200’ü aştığını, emlak danışmanı sayısının da 1.000 artışla 2560’a ulaştığını söyledi. 13 bin aktif portföy sahibi Coldwell Banker Türkiye’nin yıllık satış adedinin de 18 bini bulduğunu ifade etti. Benzer hareketliliğin Century 21 Türkiye ve Era Türkiye’de de yaşandığına dikkat çeken Taş, “Türkiye’de 30 bin lira maaş ile artık bir gayrimenkul almak zorlaştı, ama bizde yüzde 4 komisyon geliri ile 25 daire satan, hizmet verdiği ilçede bir ev sahibi olabiliyor. 2 yılda bir daire sahibi yapan ender meslek kurumsal emlak danışmanlığı. Ayda bir daire satışı bir gayrimenkul profesyonelinin zorlanmadan yapabileceği bir şey.” dedi.

Ayrıca önceden bir franchise ofisi 200 bin TL’ye verdiklerini hatırlatan Gökhan Taş, “300 bin TL de tadilat. 500 bin TL. Ortalama bir işlemden 50 bin TL komisyon alınıyordu. 10 işlem yapılırsa bir franchise ofisin bedeli çıkıyordu. Şu anda iki işlemde çıkıyor. Çünkü 1,5 milyon TL’lik daire 5 milyona geldi. Önceden bir franchise ofisin işletme maliyeti aylık iki satışla çıkıyordu. Şu an yarım satışa düştü.” dedi. Bu sebeple sektörlerine ilginin her geçen gün arttığını kaydeden Taş, agresif ve etkili strateji ile sektörde büyümeyi sürdürdüklerini belirterek, “Temmuz 2023 itibariyle sadece Coldwell Banker Türkiye ile Remax’ı geride bırakmayı hedefliyoruz. Rakibimizden bize geçişler de başladı.” diye konuştu.

CENTURY 21’İ SATIN ALAN GÖKHAN TAŞ: YENİ SATIN ALMALARLA SEKTÖRÜ BÜYÜTECEĞİZ

Türkiye’de gayrimenkul piyasasının önemli oyuncularından olan Master Türk Grubu, global markaların master franchise haklarını alarak sektörde büyük bir marka karması oluşturmaya devam ediyor. 2013 yılında dünyanın ilk global gayrimenkul danışmanlık markası olan Coldwell Banker’ın Türkiye ve Kıbrıs Master Franchise haklarını alan Master Türk Grubu Başkanı Gökhan Taş, 2018’de gayrimenkulde dünya devi Era Real Estate Türkiye & Kıbrıs’ı satın almıştı. Ardından gayrimenkul ve otomobil pazarlamasında müzayede şirketi Muzayede.com’u 2021’de hayata geçiren Gökhan Taş, 2022 yılında ise Premier Yapı’yı kurdu. Premier Yapı tarafında 27 ayrı lokasyonda arsa yatırımı yaparak GYO hedefiyle ilerleyen MasterTürk Grubu Başkanı Gökhan Taş, son olarak ise dünyanın en yaygın ve en tanınan global gayrimenkul danışmanlık markası Century 21’in Türkiye master franchise haklarını satın aldı. Yeni nesil franchise modellerini uygulayarak sektörde etkin büyüme hedeflediklerini kaydeden Taş, “Biz gayrimenkul profesyonellerimizle zorluklarda kenetleniyor, büyüme dönemlerinde etkin strateji ile ilerliyoruz. Pandemi döneminde royalty almadığımız dönemler oldu. Keza gayrimenkul danışmanı alımıyla ilgili ciddi destek süreci başlatmıştık. Yine teknoloji kullanılarak tanıtımlarına katkılar sunmuştuk. Bu ‘birliktelik’ stratejimiz devam edecek. Ayrıca ülkemizde ciddi bir know how biriktirmeye başlayan Master Türk’ün genişlemesi için de yeni fırsatları her zaman olduğu gibi kollamaya devam ediyoruz. Ülkemizdeki canlı piyasa bizi motive ediyor.” dedi.

KENDİ CRM PROGRAMIMIZI KULLANIYORUZ

Master Türk Grubu olarak istihdamda niteliği ve gelişimi çok önemsediklerini vurgulayan Gökhan Taş, “Gücümüz global, fırsatlarımız büyük. Gayrimenkul profesyonellerimiz için kategorize edilmiş Türkiye’nin en değerli eğitim programlarına sahibiz. Bu eğitim programlarını sürekli ve düzenli olarak uyguluyoruz. Nitekim sektöründe kendi CRM programını kullanan tek şirketiz. Ofislerimiz ve profesyonellerimiz için Türkiye’nin en büyük ve en güçlü saha destek ekibine de sahibiz. Saha destek ekibimiz de profesyonellerimizin aldıkları eğitimleri uygulama noktasında onlara yardımcı oluyor. Her türlü soru ve sorunlarında profesyonellerimizin daima yanlarında oluyorlar. Bu anlamda, istihdama katkımız rakamlardan ibaret değil, profesyonellerimizin gelişimine ve büyümelerine yardımcı oluyoruz.” diye konuştu.

 

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir