Antalya’da korkutan görüntü!

Antalya’nın önemli simgelerinden olan Düden Şelalesi’nde dün oluşan kötü koku ve köpürme bugün Düden Çayı ile Antalya merkezden geçen tarihi Cırnık Köprüsü noktasına ulaştı. Cırnık Köprüsü’nün bulunduğu bölgedeki kirli suda binlerce balık telef oldu. Cırnık Köprüsü’nde can çekişen balıkların oksijen arayışı kameralara yansıdı.

“CAN ÇEKİŞEN BAZI BALIKLAR VAR, OKSİJEN ALMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Derede can çekişen balıklar olduğunu söyleyen vatandaşlardan Alparslan Canpolat, “Buraya yakın bir yerde çalışıyorum. Sabah geldiğimde burası köpük doluydu. Balıkların öldüğünü gördüm. Kimyasal madde atıldığını düşünüyorum. Yetkililer gelip numune aldı ve inceleme başlattı. Can çekişen bazı balıklar var, oksijen almaya çalışıyorlar. Çok üzücü bir durum” dedi.
Düden Şelalesi’nin döküldüğü alanda ise kötü koku ve yoğun köpük olduğu görüldü. Ölü balıkların da denize düşmesi ile birlikte bölgede martı yoğunluğu olduğu gözlemlendi. 

“KİMYASAL MADDE KOKUSU OLUNCA BU SAĞLIK AÇISINDAN DA ZARARLIDIR MUHAKKAK”

Oluşan durumun insan sağlığı açısından da tehlike oluşturabileceğini söyleyen vatandaşlardan Saadet Selver, “Ben de ilk defa bugün gördüm beyaz köpükler var. Kenarlara da birikmiş durumda aile içinde de konuştuk acaba kimyasal madde mi atıldı diye. Zannedersem ölen balıklar da var bir bakılmasında fayda var muhakkak yetkiler tarafından. Kimyasal madde kokusu olunca bu sağlık açısından da zararlıdır muhakkak. İlk defa oldu bugün böyle köpük hiç görmemiştim ben bu derede” diye konuştu.

“DOĞA KATLİAMI GERÇEKTEN BUNUNLA İLGİLİ HEPİMİZ ENDİŞELİYİZ”

Gerçekleşen olayın doğa katliamı olduğunu söyleyen Özgür Ataman isimli vatandaş ise “Doğa katliamı gerçekten bununla ilgili hepimiz endişeliyiz. 3-5 gündür devam eden bir konu umarım yetkililer ilgilenecekler. Bunu ilk defa görüyoruz ama bunun kaynağı neresi tam olarak belli değil birkaç gündür de sürdüğü söyleniyor. Bakalım bekliyoruz yani inşallah bir çözüm üretecekler. Burası mahvolmuş durumda yetkililer en kısa zamanda bir çözüm bulacaklardır” şeklinde konuştu.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir