Akman Holding’in Kanada projesi Regal Plaza’da satışlar başladı

Yurt içi ve yurt dışı yatırımlarıyla adından söz ettiren Akman Holding, Kanada Toronto’daki 2’nci dev projesi Regal Plaza’nın satışlarına başladı. Bölgenin en büyük akıllı ve çevreci karma projesi olma özelliği taşıyan Regal Plaza’nın home-ofis dairelerinin şimdiden yüzde 60’ı satıldı.

Yarım asırdır bir aile şirketi olarak inşaat, turizm, gıda alanlarında faaliyetlerini sürdüren Akman Holding, Kanada’daki yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Toronto’da, bölgenin en büyük projelerinden The Kennedy Condominiums’un ardından 2’nci inşaat projesi Regal Plaza’yı da hayata geçiren Akman Holding, projenin home-ofis daire ve dükkanlarının satışlarına başladı.

Yaklaşık iki hafta önce satışa sunulan proje, konumu, tasarımı ve yüksek kazanç potansiyeli ile özellikle uluslararası yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Yatırımcıların yüzde 10’u Türkler’den oluşuyor

Projenin 130 milyon dolarlık bir yatırımla hayat geçtiğini belirten Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, satışları başlayan projenin iki haftalık süreçte yüzde 60’ının satıldığını, yatırımcıların yüzde 10’unun ise Türkler’den oluştuğunu söyledi.

Proje ile ilgili bilgi veren Akman “Kanada’da gayrimenkul satışları iki yıl için yabancılara kapatılmış durumda, sadece ticari alanların satışları mümkün oluyor. Bu nedenle bu uygulama bizi kapsamıyor. Projemize ilgi çok yoğun şekilde devam ediyor. Regal Plaza, Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi olan Toronto’da, Pearson Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezinin tam ortasında yer alıyor. Projemizin inşaatından satışına varana kadar geçen tüm süreçlerde gösterdiğimiz yüksek performans ve başarı Türk inşaat sektörünün gücünü yurt

dışında kanıtlamamızı sağladı. Elde ettiğimiz bu başarı daha önce Avrupa’da hayata geçirdiğimiz karma projelerin getirdiği bilgi ve tecrübelerinden kaynaklanıyor.

Şirketimizin Kanada’daki 2’nci büyük projesi olan Regal Plaza’yla bölgenin en büyük karma projesine imza atmış bulunuyoruz” diye konuştu.”

Küresel pazarın yüzde 4,6’sına sahip bulunuyor

Ali Akman, küresel inşaat pazarında yüzde 4,6’lık paya sahip olan Akman Holding’in bundan sonra da Türk inşaat sektörünün hızını ve kalitesini ortaya koyan imza projeleri geliştirmeye devam edeceğini söyledi.

Regal Plaza, 40 bin metrekare alanda kurulu 11 katlı plaza, 204 odalı 5 yıldızlı bir otel, 150 adet home-ofis daire ve iki katlı alışveriş merkezinden oluşan karma bir proje olarak tasarlandı. Projenin otel kısmı satıldı. En altta iki katlı otopark, üzerindeki iki katta dükkanlar mevcut. Dükkanların üzerinde ‘condo’ olarak tabir edilen home-ofis daireler bulunuyor. Home-ofis dairelerin büyüklükleri 80 ila 100 metrekare, dükkanların büyüklükleri de 70 ila 400 metrekare arasında değişiyor. Projenin otel bölümü 12 bin 700 metrekarelik, ofis bölümü ise 10 bin metrekarelik bir alana sahip bulunuyor. Dev plazanın zemin katında restoran, kuaför, fitness, eczane ve kuru temizlemeden oluşan yaklaşık 12 bin metrekarelik kullanılabilir alan bulunuyor. Regal Plaza’da home-ofis’lerin fiyatları 353 bin 800 Kanada Doları ila 785 bin 200 Kanada Doları arasında değişirken, dükkan fiyatları da 413 bin 900 ila 2 milyon 363 bin 900 Kanada Doları arasında seyrediyor. Regal Plaza’da metrekare fiyatları ise 5 bin 787 Kanada Doları’ndan başlıyor.

Akman Holding’in imza projesi…

Merkezi konumu, üst düzey donanımı, akıllı ve çevreci yönüyle Akman Holding’in imza projelerinden olan Regal Plaza, teknolojik yapısı ve güvenli donanımıyla da dikkat çekiyor. Projenin 2024 yılının mart ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi Toronto’nun en prestijli bölgesinde yer alan Regal Plaza, merkezi konumuyla ön plana çıkıyor. Dixon’da bulunan Toronto Airport East Holiday Inn’in ve Martin Grove üzerinde yer alan Pearson Airport’un hemen yanı başında bulunan projenin yol güzergâhında ise Perkins Restoran ve Holiday Inn Otel bulunuyor.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir