Abdurrahim Tavlı’nın İlk Evim, İlk Arsam kampanyasıyla ilgili değerlendirmesi

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini değerlendiren İSRA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Tavlı, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Tavlı’nın açıklaması;

Hükümetin TOKİ aracılığı ile hayata geçireceği sosyal konut hamlesini Sektörün bir Temsilcisi olarak çok kıymetli görüyorum.

Bu devasa projenin beraberinde getireceği 100 bin ek istihdamla birlikte ülke ekonomimize büyük katkı sağlayacağı ve 250’yi aşkın alt sektöre de can suyu olacağı kanaatindeyim.

5 yıllık süreçte 81 ilde 500 bin sosyal konut, 250 bin alt yapısı hazır konut amaçlı arsa ve 50 bin iş yeri yapımı hedefleniyor.

İlk defa TOKİ aracılığı ile konut sahibi olacak vatandaşlarımız yapılan açıklamaya göre 608 bin TL’lik 2+1 konutlara 2.280 lira taksitlerle, 850 bin TL’lik 3+1 dairelere ise 3.187 liradan başlayan taksitlerle sahip olacak. Bu kolay ödeme seçenekleri dar gelirlinin konuta kolay erişimini sağlayacaktır.

Emeklimizin, gencimizin taksitlerini rahatlıkla ödeyebileceği konut, arsa ve işyerini kapsayan bu projeyi küresel çapta yaşanan ekonomik dalgalanmaların etkilerinin yoğun hissedildiği bir dönemde büyük fırsat olarak görüyor, katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Sharing

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir