içinde

İstanbul’da yemeklerini martılarla beraber balkonunda yiyor

İstanbul Kartal’da Atalar Mahallesi’nde yaşayan Hasan Şengün, neredeyse her gün hem kahvaltı hem de akşam yemeğini balkona misafir ettiği martılarla paylaşıyor.

Şengün, kendisinin yediği domates, salatalık, peynir, yumurta, karpuz, pilav, ekmek ve benzeri yiyecekleri yine kendi kullandığı tabak ve çatalla martılara ikram ediyor.

Hayvansever Şengün, martılara verebileceği yiyecekleri evinde mutlaka bulundurduğunu belirtti.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE YAKINLAŞTIK”

Martıları evinin balkonunda beslemekten keyif ve mutluluk duyduğunu dile getiren Şengün, özellikle dışarı fazla çıkmayıp evde kaldığı koronvirüs salgını döneminde bu aktivitenin hem kendisi için hem de hayvanlar için yararlı olduğunu ifade etti.

Hasan Şengün, “Hayvan sevgimi bunlar da hissettiler. Bir tane kedim var, bir de martılarım var. Akşam gelirler burada doyururum onları. Sabah da kahvaltıdan fazla da yemem, sosislerden, salatalıklardan, yumurtadan ayırırım onlara. Peynirden veririm, domates yerler, karpuz yerler. Sabahleyin kahvaltıyı verdikten sonra akşam da sulu bir şeyler veriyorum. Karpuz, domates, salatalık, bunlar gibi şeyler veriyorum. Bu beni mutlu ediyor.


AYNI ÇATALTAN YEMEK YİYORLAR


“ACIKINCA CAMA VURUYORLAR”

Bazen tabağımın içine kadar giriyorlar, girmeyin de diyemiyorum. Bazen ufak ufak ’Çekilin, sıraya girin, yavaş yavaş hepinize yeter’ diyorum onlara. Mutlaka onların yiyeceği malzemeler dolabımda bulunur. Hani bugün size bir şey veremiyorum deme lüksüm yok. Çünkü bulunduruyorum. Bazen mutfağın camına geliyor gagalarıyla vuruyorlar. Bizden bir şey istediğini hissediyoruz” dedi.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor …

0

Tekirdağ’da tarım sulamaya hibe desteği veriliyor

Peru’da 6.0 büyüklüğündeki deprem güvenlik kameralarına yansıdı