içinde

Emlak Katılım, müşterilerini “Gümüş Katılma Hesabı” ile buluşturuyor

Farklılaşan müşteri ihtiyaçlarına yeni ürün ve hizmetlerle yanıt vermeyi hedefleyen Emlak Katılım, “Gümüş Katılma Hesabı” uygulamasını başlatıyor. Hesap açmak için alt limiti 5.000 ve 10.000 gr olarak belirleyen banka müşterilerine şubelerinden, internet şube ve mobil şube üzerinden hizmet vermeyi hedefliyor.

Türkiye Emlak Katılım Bankası, farklılaşan müşteri ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Gümüş Katılma Hesabı; gram türünde ve belirlenen vadelerle yatırılan gümüşlerin, gümüş katılma hesap havuzlarında değerlenmesi sonucunda sahibine kâr payı getirisi sağlayan katılma hesabıdır. Hesap açmak için alt limiti 5.000 ve 10.000 gr olarak belirlenen gümüş katılım hesabı; aylık, üç aylık ve altı aylık vadelerle açılabiliyor. Emlak Katılım hesap açmak isteyen müşterilerinden herhangi bir ücret veya komisyon talep etmiyor.

Vade sonundaki bakiye üzerinden kâr payı alınıyor

Emlak Katılım fon kullandırımı sonucu elde edilen kârı, müşteri ile önceden belirlenen kâr paylaşım oranına göre müşteri hesaplarına aktarıyor. Gümüş katılma hesabı açtıran müşteri ne kadar getiri sağlayacağını önceden bilemiyor, vade sonundaki bakiye üzerinden kâr payı alabiliyor. Katılma hesapları açılış alt limitinin altına düşmesi durumunda hesap kapanabiliyor veya hesap bakiyesi cari hesaba aktarılıyor. Gümüş katılma hesabı, 1 XAG = 1 gr gümüş (1000/1000 saflık) olarak işlem görüyor. Tüm vadeler için brüt kâr payından yüzde 15 stopaj uygulanıyor. Katılım bankaları nezdinde gerçek kişiler tarafından açılan cari hesap ve katılma fonları anapara ve kâr payı tutarları toplamının 150.000TL’ye kadar olan kısmi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından garanti altına alınıyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor …

0

‘Kira garantili’ karavan dönemi başladı

Tahincioğlu, Nidapark Küçükyalı Sedef’in Teslimlerine Başladı