içinde

Ders zili çaldı

Önce uzaktan eğitim ardından ara tatil derken öğrenciler üç ayı aşkın süredir okullarından ayrıydı. Köy okulları ve anaokullarında yüz yüze eğitimin başlamasıyla hasret sona erdi. Yurdun özellikle batı kesimlerinde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul başta olmak üzere bazı illerde okulların açılışı birkaç gün ertelense diğer illerde öğrenciler okullarına kavuştu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da öğrencileri bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmadı. Iğdır’ın Aralık ilçesi, Gödekli İlkokulu’na giden Bakan Selçuk öğrencilerle birlikte sıraya geçti ve İstiklal Marşı’nı okudu. Ziya Selçuk daha sonra ikinci dönemi başlatan ilk ders zilini çaldı. Sınıfları da gezEn Bakan Selçuk daha sonra yaptığı açıklamada “Bugün ülkemizin tüm köy okullarıyla beraber Serhat şehrimiz Iğdır’ın Aralık ilçesi Gödekli Köyü İlkokulu’nda 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi için ilk ders zilini çaldık” diyerek şöyle konuştu:
“Şu an itibarıyla köylerimizde bulunan ilkokul düzeyinde yaklaşık 6 bin birleştirilmiş sınıfla, 2 bin 700 anaokulunda tam zamanlı yüz yüze eğitim başlarken diğer öğrencilerimiz de uzaktan eğitim için ekranların karşısındaki yerini aldı. İkinci yarı yılın tüm öğrenci öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu hafta itibarıyla ülkemizin tüm köylerindeki öğrencilerimizi okullarına kavuşturmanın ve gülümsemelerine şahit olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu ilk adımı takip edecek diğer adımımız; 1 Mart’ta okulöncesi özel eğitim, ilkokul ile lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan 8 ve 12’inci sınıflar için okullarımızın kapısını açmak olacak.

İLLERE GÖRE TÜM SINIFLAR AÇILABİLİR
Aynı zamanda il ve ilçe merkezlerinde de salgının yaygınlık durumuna göre belirlenen ölçütler uyarınca okul risk değerlendirmesi yapılarak tüm sınıf düzeylerinde okulları açma konusunda ilin kendi koşulları doğrultusunda kendi adımını atabilmesi için gerekli hazırlıkları da yapıyoruz.”

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor …

0

İstanbul’da kar yağışı devam edecek mi? Meteoroloji’den megakent için güncel bir rapor daha

ABD Başkanı Biden, Teksas’ta acil durum ilan etti