içinde

Aydem Enerji halka arzdan 1 milyar TL bekliyor

Halka arza hazırlanan Aydem Yenilenebilir Enerji’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Aydem Enerji’nin CEO’su İdris Küpeli, şirketin beş
yılda kurulu gücünü iki katına çıkarmayı amaçladığını söyledi.

Aydem Yenilenebilir Enerji, halka arz süreciyle ilgili bilgi vermek amacıyla çevrimiçi bir basın toplantısı düzenledi.

Şiketin halka arzında talep toplama süreci 19 Nisan Pazartesi günü başlayacak ve 22 Nisan Perşembe sona erecek. Pay başına fiyat aralığının 8,50 – 9,90 TL olarak belirlendiği, oransal dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek halka arzda, 1 milyar TL’lik gelir hedefleniyor.

Küpeli halka arzdan 1 milyar TL’lik gelir elde etmeyi hedeflediklerini belirtti.

CEO Küpeli şirketin halka arz süreciyle ilgili şunları söyledi: Global trendler ve ülkemizin ekonomik ihtiyaçlarıyla bağlantılı olarak yenilenebilir kaynaklarla üretim daha da büyük bir önem taşıyor ve gelecek vadediyor. Bu doğrultuda, halka arz için uygun bir dönemde olduğumuzu düşünüyoruz. Halka arzımızda hisse başı fiyat aralığı 8,50-9,90 TL olarak belirlendi. Halka arzın büyüklüğü ek pay satışı ile birlikte toplamda 1,1 milyar TL – 1,3 milyar TL aralığında; halka açıklık oranı da ek pay satışı ile birlikte toplam yüzde 18,44 olacak.

Hedefimiz 5 yıl içerisinde portföyümüzün gücünü iki katına çıkararak 2.000 MW seviyelerine ulaşmak. Şirketimizin son 13 senede gösterdiği yıllık bileşik yüzde 20’lik büyüme oranı, 5 senelik hedefimizin bizim için ne kadar erişilebilir olduğunu kanıtlıyor. Biz Türkiye’nin geleceğini, yenilenebilir enerjinin geleceği olarak görüyoruz. Bu doğrultuda yenilenebilir enerji üretmeye devam edeceğiz.”

Ek satış durumunda büyüklük 1,3 milyar TL’ye çıkacak

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin 705 milyon TL’ye artırılacak sermayesinin yüzde 15.6’sını temsil edecek 110 milyon adet payları halka arz edilecek. Halka arz edilecek hisselerden 5 milyon adedi artırılan yeni sermayeyi temsil eden paylardan oluşurken, 105 milyon adedi de mevcut ortaklardan olan Aydem Enerji Yatırımları A.Ş.’ye ait paylardan oluşuyor.

Ayrıca buna ilave olarak “ek satış” hakkı kullanımı kapsamında, Aydem Enerji Yatırımları A.Ş.’ye ait 20 milyon adet payların da ek satışı yapılabilecek. Bu ek satışın gerçekleşmesi sonrasında şirketin halka açıklık oranı yüzde 18,44 olacak. Halka arzda talep toplama fiyatı 8,50 TL – 9,90 TL arasında gerçekleşecek. Halka arz sonrasında belirlenecek hisse fiyatına bağlı olarak halka arzın büyüklüğü 935 milyon TL ile 1,1 milyar TL arasında oluşacak. Ek satış hakkının kulanılması durumunda da Aydem Yenilenebilir Enerji halka arzının azami tutarı 1,3 milyar TL olacak.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor …

0

Meteoroloji son hava durumu raporunu açıkladı: Sağanak yağış uyarısı

İstanbul’da mağaza ve dükkanların kapanma saatinde değişiklik