içinde

AB Grup Holding’ten Türkbükü’ne Dev Yatırım

AB Grup Holding, turizmin başkenti Bodrum’da hayata geçen Madnasa Türkbükü projesi ile ilgili basın ile bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak ve projenin dünyaca ünlü mimarı Barbaros Sağdıç’ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda projenin 100 milyon dolara mal olduğu ve 2.7 milyon ile 7 milyon Euro arasında değişen fiyatlarla da satışa sunulacağına değinildi.

AB Grup Holding’ Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, Madnasa Türkbükü’nün benzersiz yapısıyla Türkbükü’nün sembolü olacağını belirtti.

Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, İtalya, Almanya, İspanya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinde de gayrimenkul yatırımları ve gayrimenkul geliştirme projeleri hayata geçiren AB Grup Holding, dünyaca ünlü mimar Barbaros Sağdıç’ın imzasını taşıyan Bodrum’daki ilk projeleri Madnasa Türkbükü’nü 4 Mart Perşembe Günü internet üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen bir toplantıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıttı.

AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak

Zoom üzerinden dijital olarak gerçekleştirilen basın toplantısında AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak ve projenin mimarı Barbaros Sağdıç, 100 milyon doarlık yatırım bütçesine sahip proje ile ilgili dikkat çekici bilgiler verdiler.

Pandemi sürecinde yurtiçi projelere ağırlık verdiklerini belirten AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, “Öz sermayemiz ile 100 milyon dolar yatırım maliyetiyle Madnasa Türkbükü projesini hayata geçiriyoruz. 300 kişilik çalışan ordumuz ile 2,5 ayda İlk 9 villamızın inşaatını tamamladık. Projemizin inşasını yıl sonu tamamlamayı ve 2022 yılında oturum sürecine geçmeyi planlıyoruz” dedi.

Madnasa Türkbükü’nde satış fiyatları 2 milyon 700 bin Euro’dan başlıyor

Projenin toplam 16 malikaneden oluşacağını belirten Bayrak, satış fiyatlarının 2.7 milyon ile 7 milyon Euro arasında değişeceğini söyledi.

Pandemi süreci boyunca hem yurt içinde hem de yurt dışında yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Bayrak; “Bu süreçte Türkbükü’nün eşsiz noktasında Madnasa Türkbükü projesi ile çalışmalara başladık. Güzel şeyler yaparsak ülkemiz gelişir. Biz bu süreçte de çok güzel yatırım yaptık. Holding olarak hiçbir destek almadık. Personellerimizin maaş ya da sigorta ödemeleri için hiçbir destek talebinde bulunmayıp yüklü vergileri gününde ödedik. Bu süreçte ülkemize destek olmalıyız ki milletimiz kenetlensin.” açıklamasında bulundu.

Projelerinin  Türkiye’de bir benzerinin olmadığını ifade eden Bayrak, “Bizim dışımızda Türkbükü’nde proje yapan yok. Türkbükü’nde yer alıyoruz diyen diğer projeler ise çok farklı noktalarda gerçekleşiyor. AB Grup olarak bu lokasyonda Türkiye’de bir benzeri olmayacak lüks projeler yapıyoruz.  Madnasa Türkbükü projemizi 2021 yılı sonunda bitirip 2022’de oturuma hazır hale getirmeyi planlıyoruz. Projelerimizi dört etap halinde gerçekleştirip Türkbükü’nü eski popülerliğine kavuşturacağız” şeklinde açıklamalarına devam etti.

Madnasa Türkbükü’nde akıllı ev konseptini hayata geçirdiklerini, benzersiz bir mimari yapı ile inşaatına başladıklarını söyleyerek “Tasarımın dünya çapında fikri mülkiyeti de alındı. Çok özel bir proje. Sanatsal bir dokunuş da var” şeklinde açıklamalarını tamamladı.

“Madnasa Türkbükü’nün özgün bir projesi var”

Projenin mimarı tasarımına imza atan Barbaros Sağdıç da yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Bodrumun en güzel manzarasına ve yerine sahip bu projede özgün bir tasarım var. Sıradan olanlara karşı sıradışı bir yapı olarak ortaya çıkıyor. Proje manzaraya kucak açmış durumda. Buradaki dikdörtgen yapılardan farklı, özgün bir yapısı var.

Burada farklı bir proje yapacağız. Biz Bodrum’un çok seçkin bir noktasında proje yapıyoruz. Bunun da ayrı bir sorumluluğu var. Bundan dolayı sıradan olsun istemedik. Kıtalararası şampiyonluğu tekrar alma hedefi ile yola cıktık ve şu an bu hedefimizi gerçekleştiriyoruz. Madnasa Zirve projesinin de tasarımı sürüyor. Hedeflerimizi kısa sürede yakalayacağız. Dünya çapında projemizin taklitlerinin de geleceğini düşünüyoruz.”

Madnasa Türkbükü projesi hakkında genel bilgiler

Proje ile ilgili detaylara değinen Muhsin Bayrak; “Madnasa Türkbükü’nün ilk projesi 16 villadan oluşuyor. Türkbükü’nün en gözde arazisinde yer alan ve Türkbükü, Leros ve Didim Maya Köyü’nün eşsiz vadi manzarasına sahip ikinci projede ise 12 villa bulunuyor. Eş zamanlı temeli atılan 2 büyük projede de Miami, Kaliforniya, Nice, İbiza gibi dünyanın seçkin tatil beldelerinin yaşam konseptini vaat eden, mimari estetiği, çevre düzenlemesi ve sunacağı konforun yanı sıra tamamen akıllı ev konsepti ile inşa edilen villalar, 5 yatak odası, 1 yemek odası, 1 mutfak, 1 salon, 1 sinema odası, 1 spa (Türk hamamı, sauna,şok duş, masaj odası) ve özel havuza sahip olacak. Özel peyzajıyla yemyeşil bir doğa ve huzur dolu bir yaşam alanı sunan, her biri ayrı teras bahçelere sahip villaların ayrıca teraslarında özel sıcak soğuk kullanılabilen jakuzili havuzları da bulunacak. Her odasının kendi özel banyosuna sahip olacağı villalar dünyaca ünlü markalardan seçilen ankastreleri ile de göz dolduracak” dedi.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yükleniyor …

0

Enerji ithalatı yüzde 35.8 azaldı

Avrasya Tüneli’nde Güney Koreli ortak hisse satışı planlıyor